Wieczorek czytelniczy

22 kwietnia w naszej szkole odbył się wieczorek czytelniczy, którym uczciliśmy 211 rocznicę urodzin H. Ch. Andersena, a także obchody Światowego Dnia Książki. 50 uczniów klas 1-4  uczestniczyło w miłym spotkaniu z książką. Wspólnie z nauczycielami przenosiliśmy się w zaczarowany świat baśni, a także poznaliśmy wesołe przygody pewnego anioła… Lekturze znanych i lubianych utworów Andersena i braci Grimm towarzyszyły liczne konkursy i zabawy. Śpiewaliśmy piosenki, rozpoznawaliśmy postacie z bajek, a podczas teleturnieju „Jaka to melodia?” mogliśmy sobie przypomnieć utwory  z ekranizacji popularnych baśni. Miłe chwile osładzało nam pyszne i ciepłe kakao. Zwieńczeniem wspólnej zabawy było wykonanie prac plastycznych. Dzieci z zaangażowaniem i ogromnym poświęceniem tworzyły przepiękne ilustracje ulubionych baśni. Dowodem udanego wieczoru było pamiątkowe zdjęcie wszystkich uśmiechniętych i zadowolonych uczestników zabawy.