Wspólne świętowanie

ŚWIĘTO SZKOŁY

Serdecznie zapraszamy rodziców i uczniów do wspólnej zabawy z okazji uroczystości  Święta Szkoły, która odbędzie się 1 grudnia 2016 r. w godz. 17.00-20.00.

Jesteśmy orzegowską szkołą z prawie trzydziestoletnią historią, dlatego chcemy zachęcić do przeniesienia się w czasie do naszej dzielnicy, co pozwoli nam przypomnieć tradycje naszego regionu. Chcemy pokazać również czym dziś pasjonują się uczniowie naszej szkoły tworząc własne tradycje.

Do współpracy zaprosiliśmy Towarzystwo Miłośników Orzegowa. To oni właśnie o naszej dzielnicy wiedzą najwięcej i podejmują działania zmierzające do przywrócenia  jej  piękna, a wiedzą na ten  temat podzielą się w tym dniu z nami. W programie wiele zabaw i warsztatów, w których mogą Państwo wziąć udział  razem ze swoją pociechą:

-Zabawy sportowe „w ślonskim klimacie”

-Szkicowanie węglem

-Modelowanie w sianie

-Konkurs gwary śląskiej

-Prelekcje na temat historii Orzegowa

-Wspólne ozdabianie kubków .

oraz wystawy na temat historii naszej szkoły i dzielnicy

Będzie też można popróbować „ślonskich maszketow”-a to niy je yno co słodkiego, ale beleco, co nom richtich smakuje” a do tego „szklonka kawy albo tyju” czyli wszystko to co do nom trocha siyły ,żeby my się po tym wspólnym świyntowaniu trocha spragli  i siył nabrali.

Szczegóły uroczystości podane będą na najbliższych zebraniach, w trakcie  których będzie można również zadeklarować chęć udziału w wybranej zabawie.

Grono Pedagogiczne Szkoły podstawowej Nr 6

im.M.Skłodowskiej-Curie