Solidarni z Ukrainą

Można się czynnie włączyć do pomocy poszkodowanym obywatelom Ukrainy. Mamy listę niezbędnych rzeczy potrzebnych naszym sąsiadom. Jeżeli możecie i chcecie pomóc, to podaje poniżej listę:

1) środki pierwszej pomocy (gazy, bandaże, opaski, siatki opatrunkowe, plastry, koce termiczne, rękawiczki, woda utleniona, przeciwbólowe, systemy, sól fizjologiczna itd.);

2) konserwy, kasze, zupy chińskie, pieczywo chrupkie, płatki, herbatniki, owoce suszone pakowane, masło orzechowe;

3) mleko modyfikowane dla rożnego wieku, pure, musy dziecięce, gotowe danie dla dzieci, płatki;

4) pieluchomajtki, pampersy, podkłady, chusteczki nawilzane, chusteczki zwykle;

5) latarki oraz inny rzeczy niezbędne w czasie wojny i dozwolone dla przewozu przez granicę.

6) kołdry, poduszki (bardzo prosimy, aby były to rzeczy w takim stanie, jak byście sami mieli z nich skorzystać), poszewki, prześcieradła.

Wszystkie artykuły możecie zostawić w wielu przeznaczonych do tego celu miejscach w naszym mieście.

Są to:

• Obiekty MOSiR
  • Hala Sportowa Hallera 14
  • Hala Sportowa Kłodnicka 95
  • Hala Sportowa Bytomska 13 (6.00-22.00)

Grafika: Agnieszka Srokosz / Ukraine / 2022